Baner2
Teatr Wielkiego Ambarasu
projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi

Głosów: 1839

Kategoria
Integracja lokalna
Miejsce realizacji
Skrzynice (woj. lubelskie)
Zgłaszający
Jolanta Tarka
Cel projektu
Integracja rodzin
Opis projektu
W małej wsi Skrzynice w woj. lubelskim, spotkała się grupa mieszkańców zmęczonych codziennymi obowiązkami i zrodził się pomysł na wspólny występ rodziców wraz z dziećmi w szkolnym przedstawieniu.
Nazwę Teatr Wielkiego Ambarasu wymyśliła nauczycielka historii, ze Szkoły Podstawowej w Skrzynicach, która jest też naszym reżyserem. Pierwsze przedstawienie pt: "Rzepka" Jana Brzechwy odbyło się podczas zabawy choinkowej. Najbardziej zaskoczyło nas to, że zainteresowane spektaklem były nie tylko dzieci, ale także okoliczna młodzież oraz seniorzy. Pytano nas, kiedy kolejny występ. Naszym celem jest, integracja społeczności lokalnej we wsi Skrzynice oraz rozwijanie wyobraźni nie tylko dzieci, lecz i starszych grup wiekowych. Chcemy pokazać, że oderwanie się od rzeczywistości i urozmaicanie swojego życia, poprzez przedstawianie bajek dla dzieci poprawia samopoczucie i kontakt z najbliższymi.
Fundusze pozyskane z konkursu, chcielibyśmy przeznaczyć na stroje, scenografię i charakteryzację aktorów do kolejnych przedstawień i warsztatów szkoleniowych.

Thumb_1621754_10204095113890244_8159484460255202140_n__1_