Konkurs_label Logotyp

Chwałowicki Klub Książki

Głosów: 1003 projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi
Kategoria
Kultura
Cel projektu
Celem projektu jest szerzenie i pielęgnowanie pasji czytania wśród mieszkańców Chwałowic. Adresowany do wielopokoleniowej społeczności projekt ma integrować, łączyć, spajać potrzeby i oczekiwania dorosłych, bardzo dorosłych oraz dzieci.
Miejsce realizacji
Chwałowice (woj. dolnośląskie)
Zgłaszający
Michal Wolski
Strona WWW
Opis:
Ten projekt jest dla nas tylko początkiem dłuższej przygody…

Gdy świat wokół nas pędzi, gdy musimy codziennie stawiać czoło tysiącom nowych wyzwań, gdy dopada nas stres i bezsenność - czego szukamy? Równowagi, dystansu, ciszy, domu pod lasem, marnego zasięgu GSM i… dobrej książki. W podwrocławskich Chwałowicach to wszystko już mamy. Ale nasza idea jest taka, by książka także integrowała i rozwijała naszą małą społeczność.

CO MAMY:
ZAPAŁ, żeby pozyskiwać i przekazywać wartościowe książki z własnych oraz obcych zbiorów i zapełnić nimi puste pomieszczenie.
PASJĘ, żeby organizować cykliczne spotkania i warsztaty promujące czytelnictwo wśród mieszkańców Chwałowic.
CZAS, żeby zaangażować się i prowadzić ten projekt długodystansowo. We własnym zakresie będziemy informować o planowanych wydarzeniach oraz nowinkach na stronie internetowej naszego stowarzyszenia: CHWALOWICE.ORG. Chcemy również przygotować e-katalog dostępnych w Klubie książek, opcje rezerwowania, wypożyczania, recenzji i wymiany opinii.

CZEGO POTRZEBUJEMY:
Do dostępnego, ogrzewanego pomieszczenia w Schronisku Szkolnym w Chwałowicach, planujemy zakupić regały na książki oraz wygodne kanapy, pufy, lampy wysięgnikowe, tworzące klimat czytelniczy. Chcemy sfinansować materiały i nagrody na planowane warsztaty i spotkania oraz zakup części księgozbioru.

DLA KOGO? DLA WSZYSTKICH!
Projekt adresujemy do wszystkich mieszkańców: międzypokoleniowe spotkania i warsztaty, czytanie dzieciom połączone z zabawą i konkursami. Nasz Klub będzie doskonałym miejscem na konwersacje językowe i korepetycje dla małych i dużych. To wszystko by w naszych Chwałowicach, oprócz piękna przyrody, ciszy oraz spokoju, mieć na co dzień kontakt z dobrą, żywą literaturą.

CO SIĘ U NAS BĘDZIE DZIAŁO? DUŻO!
Planujemy wypożyczanie i wymienianie się książkami. Chcemy się spotykać i dyskutować o starych i nowych pozycjach wydawniczych i różnych gatunkach literackich. Pragniemy zapraszać do naszego Klubu pisarzy wrocławskich, dolnośląskich, ale może i światowych? Marek Krajewski, Joanna Lamparska… to nasze marzenia.

„KTO CZYTA KSIĄŻKI, ŻYJE PODWÓJNIE” (Umberto Eco) – wszystkich tych, którzy nas rozumieją – prosimy o głos! :)

Banki spółdzielcze wspierają inicjatywy lokalne, bliskie Tobie.
Logotyp_sgb
Slider_small_ilustr_1