Konkurs_label Logotyp
Page_view_10257245_10204008619322239_6189622493124894889_o

Porady Magdy Przygońskiej

Rola koordynatora projektu to nierzadko niewdzięczna robota. Trzeba jednocześnie być sprawnym księgowym, który pilnuje wydatków, liderem, który motywuje ludzi do działania i PR-owcem, który z pasją opowie o projekcie. Nietrudno o potknięcie, ja zaliczyłam ich wiele! Co powiedziałabym sobie samej, gdybym mogła cofnąć się w czasie?

  1. Wyjdź poza swoją strefę komfortu. Tylko przełamując swoje własne ograniczenia masz szansę na rozwój.
  2. Zapali innych ten co sam płonie! Dbaj o swoją motywację. Udało Ci się zdobyć pieniądze, przekonać lokalną społeczność do swojego pomysłu? Świetnie! Zapamiętaj to uczucie i wracaj do niego myślami w chwilach kryzysu.
  3. Nie wszystko układa się po Twojej myśli i zaczynasz wątpić w sens realizowania projektu? Nie zrażaj się. Bądź przygotowany na kryzys. Już na samym początku warto zaplanować środki zaradcze.
  4. Nie trzymaj się kurczowo planu, bądź otwarty na zmiany, ale niech cel projektu od początku będzie jasny i zrozumiały dla wszystkich jego uczestników.
  5. Nie bój się poświęcić czasu na budowanie zespołu, integrację i wzajemne poznanie. To nigdy nie jest czas stracony.
  6. Poznaj potencjał swojego zespołu, odkryj jakie talent mają ludzie z którymi realizujesz projekt. Ta wiedza przyda Ci się w najmniej spodziewanych momentach.
Głusi w przestrzeni publicznej

WYWIAD
Przy projektach dla Głuchych* połączyła je empatia, kreatywność i poczucie, że nie można godzić się na zastany porządek świata. Jak działania na rzecz osób niesłyszących wyglądają w praktyce, skąd biorą się pomysły na ich realizację i jak można zdobyć na nie finansowanie? Opowiedzą przedstawicielki organizacji, które każdego dnia podejmują takie...
WIĘCEJ
Latest_square_pexels-photo-164531

Międzypokoleniowe inicjatywy społeczne, czyli o dialogu ludzi młodych i seniorów

TO DZIAŁA
Jakiś czas temu media obiegła informacja o domu spokojnej starości w Holandii, który zdecydował się na udostępnienie bezpłatnego zakwaterowania… studentom w ramach projektu niwelowania negatywnych skutków procesu starzenia się. Dom pod nazwą “Humanitas” w Deventer wymaga od młodych rezydentów “bycia dobrym sąsiadem” przez minimum 30 godzin ...
WIĘCEJ
Latest_square_grandparents-1131890_1920

Sąsiedzkie DKFy, kluby filmowe, kina plenerowe... Pomysły na działania społeczne z filmem w tle.

TO DZIAŁA
Wszyscy lubią oglądać filmy, a dostęp do dobrego kina jest dziś znacznie łatwiejszy niż kiedyś. Zamiast oglądać je w samotności, w domowym zaciszu, wykorzystajmy je jako pretekst do sąsiedzkiej integracji! Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na wspólne działania z filmem w tle. 
WIĘCEJ
Latest_square_film
Latest_square_kids-girl-pencil-drawing-159823

Jak organizować edukację, która przygotowuje ludzi do życia społecznego i pomocy innym?

MERYTORYCZNY SPOŁECZNIK
Edukacja przygotowująca ludzi do życia społecznego, kształcąca postawy obywatelskie i empatię wśród najmłodszych to jedno z większych wyzwań współczesności. Wymaga świadomości i dobrego wglądu w potrzeby dzieciaków. Jak to robić? Jest kilka reguł, które należy wdrażać do edukacji, by kształciła l...
WIĘCEJ
Latest_square_pexels-photo-398532

Centrum Amarant, czyli tam gdzie lokalność spotyka kulturę

TO DZIAŁA
Amarant ma wiele znaczeń: to gatunek drzewa, kolor, popularna nazwa szarłata spożywczego. Poznań do tej listy dopisuje kolejne: wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie miasta. I nie są to puste słowa – Centrum Kultury Amarant intryguje od pierwszych chwil. 
WIĘCEJ
Latest_square_pexels-photo-207489

Minimalizm. Nowa moda czy potrzeba społeczna?

MERYTORYCZNY SPOŁECZNIK
O minimalizmie robi się coraz głośniej, pojawia się także sporo polskich publikacji i blogów minimalistów. Niejednokrotnie pojawia się także opinia, że to tylko chwilowa moda. Na zweryfikowanie tego twierdzenia jest jeszcze za wcześnie, niemniej jest to dość wymagający trend i raczej trudno za ni...
WIĘCEJ