Konkurs_label Logotyp
Diy

Pomysły na społecznikowskie DIY

 Mural z mchu, ławka z palety, doniczka z opony czy samodzielnie zrobiony nawóz do roślin – pomysłów na DIY jest całe mnóstwo, a dzięki ich poznaniu dzielnicowe podwórka nabiorą kolorów i wyjątkowego klimatu. Zobaczcie, co można wyczarować praktycznie bezkosztowo!  

Mural z mchu


Ten pomysł jest bardzo prosty i tani w przygotowaniu, a efekt zachwyca, Dzięki sporządzeniu specjalnej mieszanki, którą należy nałożyć na ścianę jak farbę, otrzymujemy żywy roślinny obraz. Składniki tej specjalnej “farby” to mech, maślanka lub jogurt, piwo lub woda, cukier, syrop kukurydziany. Wszystko to mieszamy ze sobą za pomocą blendera, a następnie nanosimy na wybraną powierzchnię. Po ok. tygodniu mech zawarty w miksturze wykiełkuje i od tego czasu, dzięki regularnemu podlewaniu, nasze naturalne grafiiti będzie się stawało tylko bardzo bardziej zielone. Prawda, że proste? Do dzieła! Szczegółową instrukcję wraz ze zdjęciami znajdziecie tutaj: bit.ly/MuralZMchu.  

Paleta dobra na wszystko

Drewniane palety mają w ostatnim czasie tak dużo zastosowań w urządzaniu przestrzeni, że niedługo zapomnimy do czego służyły pierwotnie. Nas jednak interesuje, jaki użytek mogą zrobić z nich społecznicy J. Wybór jest całkiem ciekawy – drewniane palety bardzo dobrze sprawdzają się, na przykład, jako zewnętrzne kwietniki. Przy wykorzystaniu niewielkiej liczby roślin i ziemi bardzo łatwo i tanio możemy stworzyć tzw. pionowy ogród do zawieszenia na stałe na większej ścianie lub ustawienia przy płocie lub obdrapanym murku. Klikajcie tutaj: http://bit.ly/2tB5vJP, aby zobaczyć kilka realizacji i tutaj: bit.ly/KwietnikZPalety, aby dowiedzieć się, jak stworzyć taki kwietnik. 
Z drewnianych palet można zrobić także huśtawkę (http://bit.ly/2tBaRF9), przenośne ławki (bit.ly/2tBa8Ut), a nawet cały kącik do sąsiedzkiej integracji: (bit.ly/2tB5Tbf). Do tych realizacji potrzebne będzie już jednak więcej czasu i osób do pomocy, no ale efekty końcowe są naprawdę ciekawe, a przede wszystkim praktyczne.  

Sąsiedzka uprawa roślin

Tworząc osiedlowy ogród warto pamiętać o tym, że doniczką może być tak naprawdę wszystko. Wystarczy, aby przedmiot taki był w stanie przetrwać dłuższy czas na dworze. Warto więc poprosić członków swojej ekipy o przejrzenie piwnic i szafek w domu i przyniesienie niepotrzebnych butelek plastikowych. starych garnków, kobiałek, skrzynek po owocach, a nawet opon. Po takiej zbiórce może się okazać, że ogrodowych doniczek będzie aż nadto. No ale, oby tylko takie problemy mieć J. 
Gdy już rośliny są zasadzone pozostaje tylko odpowiednie dbanie o nie. I tutaj bardzo Wam się może przydać przepis na zrobienie własnego nawozu. Potrzebne są do tego tylko liście i plastikowy pojemnik. Dokładny opis znajdziecie tutaj: bit.ly/EkologicznyNawóz.   Jak widzicie, nie trzeba dużych nakładów finansowych, aby tworzyć efektowne rozwiązania a ich realizacja to gotowy pomysł na integrację sąsiedzką. Mamy nadzieję, że powyższe pomysły zainspirują Was do wspólnego działania. Powodzenia! 


Pomysły na społecznikowskie DIY

PRAKTYCZNE PORADY
Mural z mchu, ławka z palety, doniczka z opony czy samodzielnie zrobiony nawóz do roślin – pomysłów na DIY jest całe mnóstwo, a dzięki ich poznaniu dzielnicowe podwórka nabiorą kolorów i wyjątkowego klimatu. Zobaczcie, co można wyczarować praktycznie bezkosztowo!   
WIĘCEJ
Latest_square_diy

Fundacja czy stowarzyszenie? Co jest lepsze dla Społecznika?

MERYTORYCZNY SPOŁECZNIK
 Wśród inicjatyw społecznych możemy zauważyć dwie główne formy prawne - fundacja lub stowarzyszenie. Czym się różnią i jak podjąć decyzję dowiecie się z poniższego tekstu. 
WIĘCEJ
Latest_square_startup-photos

Społeczniku przygotuj się do jesieni

PRAKTYCZNE PORADY
Zanim jednak dni staną się jeszcze krótsze, a noce coraz zimniejsze- co powinniśmy wpisać do swojego kalendarza, aby dobrze przygotować się na nadejście jesieni?   
WIĘCEJ
Latest_square_still-life-hedgehog-decoration-herbstdeko
Latest_square_summer-still-life-daisies-yellow

Jak zorganizować wspólną, zieloną przestrzeń?

TO DZIAŁA
Kawałek zieleni cieszy każdego, kiedy możliwości są skromne staramy się o zielony parapet, ukwiecony balkon, donice na tarasie. Nawet jeśli nie mieszkamy w domu z ogródkiem czasem pojawia się szansa na zieloną przestrzeń. Tyle, że wspólną, a to zawsze trochę wyzwanie, szczególnie jeśli nie znamy ...
WIĘCEJ
Latest_square_pexels-photo-541523

Dobre wrażenie

MERYTORYCZNY SPOŁECZNIK
Ponoć można je zrobić tylko raz. I to, jakie ono będzie ma duży wpływ na to, jak będziemy postrzegani przez innych. O tym dlaczego warto jest zadbać o to, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie, słów kilka. Czas jaki mamy na to, aby wywrzeć to kluczowe wrażenie, jest wyjątkowo krótki. Niektóre badan...
WIĘCEJ
Latest_square_pexels-photo-297755

8 porad jak dobrze wykorzystać wakacje

PRAKTYCZNE PORADY
Społecznik też człowiek i odpocząć musi. Osoby bardzo aktywne, które wiele swoich działań i uwagi kierują na innych, często mają problem z odpoczynkiem. Ale przecież sposobów na spędzenie wakacji jest mnóstwo, trzeba tylko znaleźć odpowiedni dla siebie. Nie podpowiadamy pięknych miejsc na urlop, ...
WIĘCEJ