Konkurs_label Logotyp
Laton

Integracja w Poznaniu pod szyldem SGB-Banku

Lato w mieście nie musi być nudne. Sukcesywnie udowadnia to SGB-Bank, który ma swój niemały wkład w pełne atrakcji Lato na Targach odbywające się już po raz trzeci na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W ramach wydarzenia odbywają się cykliczne seanse filmowe pod szyldem „Kina Letniego Banków Spółdzielczych SGB”. To znakomita okazja dla wszystkich, którzy szukają ciekawego sposobu na spędzenie letniego czasu w mieście.

Lato na Targach odbywa się po raz trzeci i zawsze stanowi zbiór interesujących atrakcji, dla każdego, niezależnie od wieku. Jedną z głównych idei, które przyświecają temu przedsięwzięciu jest to, aby miało ono charakter familijny, co świetnie widać spoglądając na to, jak ułożony jest program tegorocznej edycji. Nie brakuje w nim bowiem atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla tej starszej części miejskich poszukiwaczy przygód. I to zarówno dla miłośników aktywnego spędzenia wolnego czasu, jak i dla tych, którzy po prostu chcą odpocząć. Plaża prawie w centrum miasta? Czemu nie! I do tego wielofunkcyjna. Służyć bowiem może zarówno jako boisko do siatkówki i piłki nożnej plażowej, ale też jest świetnym miejscem do gry w badmintona czy coraz bardziej popularne bule.

Najmłodsi miłośnicy futbolu mogą skorzystać z lekcji piłki nożnej pod okiem trenerów z Akademii Reissa, szkoląc swoje umiejętności i rywalizując ze sobą. Ale to nie wszystko, co w tym roku zwolennicy aktywnego wypoczynku odnajdą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W każdy czwartek i sobotę dla każdego, każdy miłośnik rolek będzie mógł pojeździć na torze, wypożyczyć niezbędny sprzęt lub… jeśli dopiero chciałby połknąć tego bakcyla, może skorzystać z porad specjalistów, którzy pomogą mu stawiać pierwsze kroki w przewrotnym (ale tylko na początku) świecie rolek. Fani fintessu i zumby także znajdą coś dla siebie, bowiem 2 razy w tygodniu mogą oni skorzystać z zajęć pod okiem doświadczonych instruktorów.

Specjalnie dla mam przygotowano też cykl zajęć, w trakcie których będą one mogły ćwiczyć wraz ze swymi maluszkami i odkryć wagę ruchu w okresie poporodowym. Nieco starsze dzieci będą zaś mogły harcować pod opieką animatorów, którzy razem z nimi zagrają w kapsle, pobawią się w piasku czy wymyślą wspólnie nowe zabawy. Zamiast ruchu wolisz poruszać szarymi komórkami? Bez obaw, Lato na Targach przygotowało tez coś dla ciebie. Miłośnicy literatury przez całe wakacje będą mogli wziąć udział w spotkaniach z pisarzami czy warsztatach. Na terenie targów znajdzie się tez miejsce dla regału przeznaczonego na bookcrossing, który z pewnością będzie integrował  czytelników. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by po prostu oddać się lekturze na wygodnym leżaku, czując piasek pod stopami.

Najmłodsi, którzy nad książki przekładają intrygujące eksperymenty będą mieli okazję poznać zagadnienia ze świata chemii, mechatroniki i programowania. Wszystko to dzięki ekspertom z Poznańskiego Centrum Superkomputerowego, którzy odkryją przed nimi magię świata nauki. Sporym zainteresowaniem na pewno cieszyć się będą zajęcia, w trakcie których wykorzystywane będą gogle do wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Przyjemne z pożytecznym będzie można połączyć też na zajęciach językowych, podczas których dzieci będą uczyły się języka angielskiego i hiszpańskiego w atrakcyjnej formie.

 Kiedy wymęczone atrakcjami dzieci będą już smacznie spały, rodzice w każdy czwartek będą mogli odwiedzić Kino Letnie Banków Spółdzielczych SGB (które w wypadku nieprzyjaznych warunków przeniesie się pod dach) i obejrzeć dobry film. W tym roku w programie m.in. biograficzne dzieło o Amy Winehouse, mroczny i futurystyczny Snowpiercer czy jedno z ostatnich dzieł Woody’ego Allena „Zakochani w Rzymie”. Tegoroczne Lato na Targach potrwa do 28 sierpnia. Warto na koniec dodać, że uczestnictwo we wszystkich aktywnościach jest bezpłatne.  


Głusi w przestrzeni publicznej

WYWIAD
Przy projektach dla Głuchych* połączyła je empatia, kreatywność i poczucie, że nie można godzić się na zastany porządek świata. Jak działania na rzecz osób niesłyszących wyglądają w praktyce, skąd biorą się pomysły na ich realizację i jak można zdobyć na nie finansowanie? Opowiedzą przedstawicielki organizacji, które każdego dnia podejmują takie...
WIĘCEJ
Latest_square_pexels-photo-164531

Międzypokoleniowe inicjatywy społeczne, czyli o dialogu ludzi młodych i seniorów

TO DZIAŁA
Jakiś czas temu media obiegła informacja o domu spokojnej starości w Holandii, który zdecydował się na udostępnienie bezpłatnego zakwaterowania… studentom w ramach projektu niwelowania negatywnych skutków procesu starzenia się. Dom pod nazwą “Humanitas” w Deventer wymaga od młodych rezydentów “bycia dobrym sąsiadem” przez minimum 30 godzin ...
WIĘCEJ
Latest_square_grandparents-1131890_1920

Sąsiedzkie DKFy, kluby filmowe, kina plenerowe... Pomysły na działania społeczne z filmem w tle.

TO DZIAŁA
Wszyscy lubią oglądać filmy, a dostęp do dobrego kina jest dziś znacznie łatwiejszy niż kiedyś. Zamiast oglądać je w samotności, w domowym zaciszu, wykorzystajmy je jako pretekst do sąsiedzkiej integracji! Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na wspólne działania z filmem w tle. 
WIĘCEJ
Latest_square_film
Latest_square_kids-girl-pencil-drawing-159823

Jak organizować edukację, która przygotowuje ludzi do życia społecznego i pomocy innym?

MERYTORYCZNY SPOŁECZNIK
Edukacja przygotowująca ludzi do życia społecznego, kształcąca postawy obywatelskie i empatię wśród najmłodszych to jedno z większych wyzwań współczesności. Wymaga świadomości i dobrego wglądu w potrzeby dzieciaków. Jak to robić? Jest kilka reguł, które należy wdrażać do edukacji, by kształciła l...
WIĘCEJ
Latest_square_pexels-photo-398532

Centrum Amarant, czyli tam gdzie lokalność spotyka kulturę

TO DZIAŁA
Amarant ma wiele znaczeń: to gatunek drzewa, kolor, popularna nazwa szarłata spożywczego. Poznań do tej listy dopisuje kolejne: wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie miasta. I nie są to puste słowa – Centrum Kultury Amarant intryguje od pierwszych chwil. 
WIĘCEJ
Latest_square_pexels-photo-207489

Minimalizm. Nowa moda czy potrzeba społeczna?

MERYTORYCZNY SPOŁECZNIK
O minimalizmie robi się coraz głośniej, pojawia się także sporo polskich publikacji i blogów minimalistów. Niejednokrotnie pojawia się także opinia, że to tylko chwilowa moda. Na zweryfikowanie tego twierdzenia jest jeszcze za wcześnie, niemniej jest to dość wymagający trend i raczej trudno za ni...
WIĘCEJ